Terug naar overzicht

Catootje zoekt een huis met tuin

“Ik ben een lieve bescheiden verlegen poes ”

Hoi! Ik ben Catootje. Ja echt, Catootje. Net als in dat liedje. “Ik ben met Catootje naar de botermarkt gegaan”. Maar ik ga niet naar de markt hoor. Dat is veel te druk voor mij. Ik blijf liever lekker thuis. Warm en gezellig. Want daar voel ik me het fijnst. En zingen? Nee hoor… ik miauw gewoon een beetje. Hihi!

Mijn baasje kon niet meer voor mij zorgen. Daarom werd ik naar Stichting Zwerfdier gebracht. Dat was heel verdrietig voor ons allemaal. Bij binnenkomst was ik van slag. Maar nu mag ik op zoek naar een nieuw huisje. Heel spannend maar ook fijn! Misschien zie ik je wel snel. Dat zou ik best fijn vinden.

Zal ik iets over mezelf vertellen? Dat vind ik een beetje spannend hoor. Ik ben namelijk een bescheiden poesje. Nieuwe dingen en onbekende mensen vind ik nog wat spannend. Ik kijk eerst graag even de kat uit de boom. Soms blaas ik naar je. Maar als ik je een beetje begin te vertrouwen, kom ik voorzichtig wat dichterbij. Met wat extra aandacht vind ik aaien misschien wel fijn. Al moet je me wel even de tijd geven. Ik ben geen druktemaker. Maar wel een poesje dat goed past in een rustig huisje.

Weet je wat ik lekker vind? Liquid snack en gekookte kip! Dit kun je goed gebruiken om mij aan jou te laten wennen. Koop jij al dat lekkers als ik bij jou komen wonen?

Nu vertel ik jou mijn woonwensen. Graag woon ik in een rustig huisje bij 1 of 2 volwassen ervaren baasjes. Baasjes die ervaring hebben met bescheiden katten. Die mij alle tijd en rust geven om mijn vertrouwen weer op te bouwen. Dat kan best eventjes duren. In het begin zal ik dan ook een terugslag krijgen. Maar dat begrijp jij vast wel.

Kinderen zijn te druk voor mij. Daar wil ik dus niet mee samenwonen. Met andere katten ga ik prima om. Hier bij Zwerfdier zoek ik ze zelfs soms op. Daarom kan ik bij 1 andere makkelijke en sociale kat samenwonen. Maar ik kan ook alleen in een huisje wonen. Dat vind ik ook gezellig. Ook wil ik een tuin bij mijn huisje. In mijn vorige huisje ging ik graag naar buiten. Heerlijk de wind door mijn vachtje laten waaien.

BELANGRIJK: Ik ben een langharige kat. Daarom heeft mijn vacht regelmatig goede vachtverzorging nodig. Dit kun je zelf doen of door een kattentrimmer. De mensen van Zwerfdier informeren je hoe je dit aanpakt.

BELANGRIJK: Ik mag niet geplaatst worden in de buurt van de Sperwer in Sint Pancras.

Zing je nu de hele dag “Ik ben met Catootje naar de botermarkt gegaan, ze kon maken wat ze wou…”? Als ik kon maken wat ík wou, dan maakte ik meteen een fijn, rustig plekje voor mezelf. Met een zacht mandje, een veilige hoek en genoeg tijd om alles rustig te bekijken.
En misschien… als ik je een beetje ken… ook een voorzichtig aaitje erbij. Meer heb ik eigenlijk niet nodig om gelukkig te zijn. Hopelijk zie ik je snel. Kopje van Catootje.